تحریم هواوی چرا و چه گونه اتفاق افتاد

تحریم هواوی چرا و چه‌طور روی داد
تحریم هواوی البته تنها مشتریان هواوی در خارج از چین را به حیث نرم‌افزاری زیر تاثیر قرار خواهد اعطا کرد ; زیرا دولت چین تقریبا هر چیزی را که به گوگل ارتباط داراست , غربال کرده است .

به همین علت هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه میکند یک نسخه از اندروید را به کار میگیرد که از سرویس ها هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و حتی مغازه اپلیکیشن‌های خود هواوی استفاده می نمایند .


فرمان تحریم هواوی همچنین هرگونه همکاری دیگر شرکت‌های آمریکایی مثل اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

هواوی من جمله نادر شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا این که به‌طور ظریف SOCهای منحصربه‌فرد خویش را برای استعمال در گوشی‌ها و تبلت‌های خویش می‌سازد و مثلا نیازی به شرکت کوالکام ندارد ; البته در دیگر قطعاتی که احتمال دارد خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ فروشگاه هواوی برود .

Huawei Matebook pro
از آن‌سو هواوی اخیرا شروع به ایجاد لپ‌تاپ‌های ویندوزی هم نموده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا این که وابسته به اینتل می باشند یا این که AMD . همه‌شان هم از کارت‌های گرافیکی هم پا سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD استفاده می‌کنند .

با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان دردست هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خویش دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت به کار گیری کند .

همه‌ این‌ها به این معنا که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی احتمالا به‌طور کامل از در میان خواهد رفت و تلاش هواوی برای ساخت نسخه لینوکس مخصوص خود نیز بی‌اثر خواهد شد .

پاسخ هواوی به تحریم‌ها چه بود؟
در جواب به تحریم‌های آمریکا , هواوی نیز اعلام کرده است به‌اندازه به کارگیری سه ماه خود قطعه در انبارهایش دارااست . زیرا از قبلی پیش‌بینی می‌کرد که چنین اتفاقی فیس دهد .

این سه ماه به هواوی مجال خواهد بخشید که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات مورد نیاز خویش بیابد . ولی مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در سود این بخش هواوی به طور کامل از در میان خواهد رفت .

از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای توسعه فروشگاه‌ نرم افزار , خدمات امنیتی و دیگر خدمات واجب در اندروید , بعید است که هواوی بتواند کاربران بیرون از چین را به استعمال از این سرویس‌ها راضی کند ; چون همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از استفاده کننده و توسعه‌دهنده ساخت می‌کند که هر چه چند یکی‌از عمده باشد , تعداد دیگری نیز ارتقا می‌یابد .

Huawei Honor 10
ممکن است ساخت یک فروشگاه اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را اسکن کند و به عنوان مثال نرم افزار بفروشد , بتواند کاری را از پیش چیره شود ; اما همین نیز یک اختلال داراست .

اپلیکیشن‌ها مبتنی بر استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی سرویس ها دکان پلی روی گوشی نصب می شوند , کار مینماید . در شرایطی‌که همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , مشخص وجود ندارد چقدر از آن ها با به‌روزرسانی‌های خود گوگل سازگار باشند .

هنگامی سرویس ها گوگل در اختیار نباشد
بعضا از اپلیکیشن‌ها از سرویس ها گوگل برای کار کردن استفاده می‌نمایند . خدماتی مانند سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . درحال حاضر در‌حالتی که اپلیکیشن اندرویدی که روی گوشی‌های بدون خدمات گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این خدمات بگردد و آنان‌را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد

They posted on the same topic

Trackback URL : https://knudsenknudsen1.bravejournal.net/trackback/497690

This post's comments feed